top of page

Pytanie: Dlaczego ludzie krzywdzą dzieci?
Odpowiedź:  Istnieje kilka powodów, dla których ludzie krzywdzą dzieci, niektórzy ludzie byli wykorzystywani jako dzieci i kontynuują cykl krzywdzenia innych. Niektórzy ludzie mają problemy z piciem, narkotykami lub gniewem i dlatego ranią dzieci. Najważniejszą rzeczą do zapamiętania jest to, że krzywdzenie dzieci jest złe, dlatego zawsze musisz komuś o tym powiedzieć, aby uzyskać pomoc.
 

Pytanie: Dlaczego ludzie dotykają intymnych części ciała dzieci? 

Odpowiedź: Ponownie istnieje wiele powodów, dla których ludzie wykorzystują seksualnie dzieci, wiele osób, które krzywdzą dzieci, było kiedyś wykorzystywane, dlatego ważne jest, aby o tym powiedzieć, ponieważ ci ludzie potrzebują pomocy i leczenia, aby mogli stać się lepszymi ludźmi i nie krzywdzili już dzieci.

Pytanie: Co mam zrobić, jeśli nikt mi nie wierzy?
Odpowiedź: Jeśli powiesz komuś i ta osoba nie uwierzy - powiedz komuś innemu i mów to tyle razy, aż ktoś Ci uwierz

Pytanie: Czy będą źli, jeśli powiem? 

Odpowiedź: Nie zawsze, ale tak, mogą być źli. Nadal musisz być odważna/y i powiedzieć, tak aby dana osoba przestała Cię krzywdzić lub dotykać Twoich intymnych części ciała. 

 

Pytanie: Jeśli o tym powiem, to co się stanie? 

Odpowiedź: Osoba której o tym powiesz będzie musiała zgłosić, że jesteś ranna/y. Ktoś wtedy przyjdzie i porozmawia z Twoją rodziną. Zobaczy, czy możesz bezpiecznie zostać w domu, czy też musisz udać się gdzieś indziej, gdzie możesz być bezpieczna/y. 

 

Pytanie: Co mam zrobić, jeśli powiem NIE! I ten ktoś nie przestanie? 

Odpowiedź: Jeśli taka osoba nie przestanie, gdy powiesz "nie" - jeśli jest ktoś w pobliżu kto może Ci pomóc, albo wiesz, że wokół ciebie będą ludzie, którzy Ci pomogą to wtedy krzycz bardzo głośno. Jeśli nikogo nie ma w pobliżu, idź i powiedz o tym komuś, jak tylko będzie to bezpieczne.
 

Co mam zrobić, jeśli ktoś powie mi, że jeśli o tym powiem to zrani mnie lub kogoś z mojej rodziny? 

Odpowiedź: Osoby wykorzystujące dzieci nie chcą, aby inni wiedzieli co robią, więc mogą próbować grozić Tobie lub komuś z Twojej rodziny i kazać Ci zachować to w tajemnicy. Musisz być bardzo odważna/y i powiedzieć komuś o swoim problemie.
 

Pytanie: Co zrobić, jeśli to mój brat lub siostra mnie wykorzystują?
Odpowiedź: Powiedz o tym rodzicom, a jeśli nie słuchają, powiedz o tym komuś w szkole lub z listy osób, o której mówiliśmy.

.

Jeśli podejrzewasz wykorzystywanie dziecka, zadzwoń do odpowiednich służb i zasięgnij porady. Specjaliści wysłuchają

Twoich obaw i jeśli dziecko jest w niebezpieczeństwie, podejmą działania w Twoim imieniu.


Chrońmy dzieci!!!

Napisane i animowane przez - Chrissy Sykes © 2018
 

Moje Ciało Jest Moim Ciałem-Logo.jpg
bottom of page